גלביט סמליל כחול

מקררים כשרים לשבת

מקררים כשרים לשבת

לא פעם אנו שומעים את השאלה האם קיימים מקררים כשרים לשבת? החלטנו לעשות לכם קצת סדר בנושא. 

מקררים כשרים לשבת – מבוא

המקררים החדישים של היום, שמציעים מגוון מנגנונים מתקדמים כדי להביא ליעילות מקסימלית, עלולים להביא לבעיות הלכתיות בשבת ובימי חול. פתיחת דלת המקרר עלולה לגרום לאיבוד קור, לבזבוז חשמל ולעבודה מאומצת יותר של המקרר, ולכן קיימים מגנונים שונים שמאפשרים למקרר “להגיב” לפתיחת דלת: על ידי הדלקת הנורה וחיישן אזהרה מצפצף, על ידי שינויים בפעולות המאוורר, המדחס והמנוע; על ידי הפעלת מנגנון התאמת טמפרטורות; וכן הלאה.

המנגנונים הללו אמנם מאפשרים חיסכון בחשמל ונוחות מרבית, אך יש בהם בעיה ממשית בשבת: כיוון שבכל פתיחה של המקרר, מופעלים המנגנונים החשמליים, שעלולים להיחשב לחילול שבת ולכן, אסורים בשימוש.

הפתרון: מקררים כשרים לשבת

כפתרון לבעיה הזו, פותח מנגנון טכנולוגי מתקדם: התקן שבת למקרר. מנגנון התקן השבת מאפשר שימוש בטוח במקרר ללא חשש מפני חילול שבת, לכל הדעות כולן. התקני השבת צריכים לעבור אישור כשרות כדי לוודא שהם אכן עומדים בתקנים ההלכתיים ומאפשרים את השימוש בשבת ובימים טובים.

איך ניתן להפוך את המקרר ל”כשר”?

מנגנון התקן השבת עובד באופן כזה שניתן שבזמנים בהם חלה שבת או ימים טובים אחרים, המקרר עובר למצב שבו הפונקציות שלו קבועות ולא משתנות כתוצאה מפתיחת דלת המקרר. כך, למשל, נורת המקרר וצפצוף ההתראה לא ידלקו כלל.

ישנן שתי צורות של התקנים: הראשונה היא ידנית, כזו שיש לכוון למספר השעות הרצוי ל”מצב שבת” לפי הצורך ומספר השעות הרלוונטי, כאשר יהיה הבדל אם מדובר בשבת או ביום טוב בעל ימים רבים יותר. השניה היא האוטומטית: היא כוללת בתוכה לוח שנה עברי שמכיל עשרות שנים קדימה את המועדים הרלוונטיים, ומעבירה את המקרר באופן אוטומטי ל”מצב שבת” בזמנים הרלוונטיים, כולל אפשרות לימים טובים שניים לשוהים בחו”ל.

סוגי מקררים שמתאימים להפוך ל”כשרים”

התקן השבת הוא מנגנון חיצוני ולא מובנה במקרר ולכן, ניתן להתקין אותו על כל מקרר, בתנאי שעבר את האישורים הרלוונטיים. התקני השבת ניתנים להתקנה גם על מקררים וגם על מקפיאים, כדי לאפשר את השימוש הנוח ביותר לציבור שומר ההלכה והמסורת.

השפעת התקני השבת על המקררים

התקני השבת אינם משפיעים לרעה על פעולת המקרר התקינה. להפך: הם מאפשרים נוחות מקסימלית לשימוש בשבת ובכך מאפשרים לציבור הדתי לעשות בהם שימוש ולא להיות כבולים לדגמים ישנים ולא מעודכנים.

כאשר קונים מקרר, כדאי לבדוק האם הוא מגיע עם “התקן שבת” מאושר כנדרש, כדי להנות מאיכות, שקט נפשי ומחויבות להלכה גם יחד. במידה והמקרר אינו מגיע עם ההתקן, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם!

התקן שבת למקרר
האינטרקציה עם הציבור הרחב נוצרה בעשר השנים האחרונות, בעקבות אחד ממוצריה פורץ הדרך: “התקן שבת לדורות“.
“התקן שבת לדורות” פותח בשיתוף פעולה עם רבני הציבור החרדי בישראל ורובם ככולם של יבואני המקררים בארץ
הנותן פתרון אוטומטי מהודר לשימוש בשבת כולל ניתוק חיישני הטמפרטורה במקרר וניהול אוטונומי של הקירור בשבת
ללא השפעת המשתמש וזאת לכל הדעות המחמירות ביותר בציבור.

המוצרים שלנו המיועדים לציבור הכללי:

התקן שבת לדורות המיועד למקררים ולמקפיאים מעל ל-2500 דגמים של מאות מותגים ויצרים שונים.

שעון שבת אוטומטי הכולל לוח שבתות וחגי ישראל לחמישים שנה , מתוכנת לכל אזור בעולם לחישוב זריחה ושקיעה , יכול למתג ולהפעיל אינספור מערכות באופן אוטומטי , כיבוי או הדלקה , ונשלט באמצעות מחשב מרוחק או על ידי כל סוג טלפון סלולרי גם הפשוטים ביותר ללא אפליקציה.