גלביט סמליל כחול

מקרר כשר לשבת

מקרר כשר לשבת

מקרר כשר לשבת נותן מענה לשימוש במקרר במהלך השבת מבלי לחלל אותה. בעזרת התקן שבת שפיתחנו הנקרא "התקן שבת לדורות", ניתן להפוך כל מקרר למקרר כשר לשבת.

מקרר כשר לשבת 

הטכנולוגיה המתקדמת בכל תחומי החיים מזמנת איתה אתגרים חדשים לפתחם של פוסקי ההלכה, הרבנים ואנשי הדת השונים. בכל פעם שישנו חידוש טכנולוגי, עולות שאלות הלכתיות רבות סביבו, הנוגעות לאופן השימוש בו באופן כללי, ובמיוחד בשבתות ובחגים, בהן אסורה כל מלאכה, וכחלק מכך גם הפעלת מכשירים חשמליים.

לרוב, אנשים שומרי שבת, מסורתיים, דתיים או חרדים, מחליטים להניח את מכשירי הטכנולוגיה השונים בצד למהלך השבת, ולכבות אותם – וכך פשוט לא להתמודד עם הקשיים ההלכתיים הנובעים מכך.

ואולם, למרות שניתן לעשות זאת עם מכשירים רבים ישנם מכשירים טכנולוגיים שנכנסו לחיינו בצורה כה חזקה, עד כדי כך שלא ניתן להסתדר בלעדיהם במהלך כל השבת, כאשר לעיתים מדובר אף ביומיים או שלושה – כאשר מתחבר יום טוב אל השבת.

אחד מהמכשירים הללו הוא המקרר. בכל בית ישנו מקרר, אשר נמצא בשימוש תכוף מאוד מדי יום. כל האוכל מאוחסן בו, ומוצרי מזון רבים הדורשים קירור כדי שלא יתקלקלו. בשבת, פתיחת הדלת של המקרר יכולה ליצור בעיות הלכתיות מגוונות. הבעיה העיקרית היא המנגנון המכני הפשוט שמדליק את האור ברגע שדלת המקרר נפתחת.

כידוע, ישנה בעיה בהדלקת אור ביום השבת, גם כאשר מדובר בפעולה הנלווית לפעולה אחרת הכרחית – כמו שימוש במקרר. לכן, חברת גלביט פיתחה פתרון בדיוק עבור הבעיה הזו – התקן שבת למקרר שמאפשר את השימוש הרציף והרגיל במקרר, גם במהלך שבתות וחגים, והופך את המקרר להיות מקרר כשר לשבת.

 

מהו התקן שבת למקרר?

התקן שבת למקרר מאפשר לכל משפחה שומרת שבת, דתית או חרדית, להפוך את המקרר הרגיל שלה ביום השבת אל מקרר כשר לשבת. מדובר בפתרון הלכתי וטכנולוגי חדשני ומתוחכם, שפותח על ידי חברת גלביט, והוא למעשה משבית את הפעולות הממוחשבות הנעשות במקררים במהלך שבתות או חגים – כך שניתן להשתמש בהם ללא כל חשש הלכתי.

בנוסף, הפעולה הזו נעשית במקרר מבלי לפגוע בשום מערכת מובנית או ברכיבים שונים במקרר. ההתקן נבדק בקפידה לאורך שנים, והוא לא גורם נזק כלשהו, קצר טווח או ארוך טווח, למקרר עצמו.

מדובר במערכת חכמה וטכנולוגית, שעוברת למצב שבת באופן אוטומטי, בלי צורך להפעיל אותה במיוחד לקראת כל שבת או חג. בהתקן הוזנו הפרטים על כל השבתות והחגים שיהיו במהלך 40 השנים הקרובות, כך שלפרק הזמן הזה – המקרר יעבור בכל שבת או חג באופן אוטומטי וללא התערבות, למצב שבת.

מדובר בחיסכון אדיר של אנרגיה ומחשבה עבור כל משפחה שומרת שבת. הייחוד של התקן שבת למקרר של חברת גמביט הוא שהוא חוסך את הצורך בפעולה אקטיבית כלשהי שתיעשה על ידי בני הבית. ההתקן מפעיל את עצמו ומכבה את עצמו, גם לאחר הפסקות חשמל וכדומה, כך שמבני הבית נחסכת משימה נוספת לקראת השבת.

 

התקן שבת – מקרר כשר לשבת לכל הדעות

ההתקן הייחודי למקרר של חברת גלביט קיבל אישור כשרות מהרבנים המחמירים ביותר ומגדולי הפוסקים. מדובר באישורי כשרות שניתנו לכתחילה, ולא בדיעבד. המשמעות היא שמדובר בהתקן שמהווה פתרון הלכתי מעולה, ולא רק ברירת מחדל כאשר אין שום ברירה אחרת.

התקן שבת למקרר
האינטרקציה עם הציבור הרחב נוצרה בעשר השנים האחרונות, בעקבות אחד ממוצריה פורץ הדרך: "התקן שבת לדורות".
"התקן שבת לדורות" פותח בשיתוף פעולה עם רבני הציבור החרדי בישראל ורובם ככולם של יבואני המקררים בארץ
הנותן פתרון אוטומטי מהודר לשימוש בשבת כולל ניתוק חיישני הטמפרטורה במקרר וניהול אוטונומי של הקירור בשבת
ללא השפעת המשתמש וזאת לכל הדעות המחמירות ביותר בציבור.

המוצרים שלנו המיועדים לציבור הכללי:

התקן שבת לדורות המיועד למקררים ולמקפיאים מעל ל-2500 דגמים של מאות מותגים ויצרים שונים.

שעון שבת אוטומטי הכולל לוח שבתות וחגי ישראל לחמישים שנה , מתוכנת לכל אזור בעולם לחישוב זריחה ושקיעה , יכול למתג ולהפעיל אינספור מערכות באופן אוטומטי , כיבוי או הדלקה , ונשלט באמצעות מחשב מרוחק או על ידי כל סוג טלפון סלולרי גם הפשוטים ביותר ללא אפליקציה.