גלביט סמליל כחול

מקרר עם התקן שבת

מקרר עם התקן שבת

מקרר עם התקן שבת נועד לתת מענה לשימוש במקרר במהלך השבת מבלי לחלל אותה. אז מהו למעשה התקן שבת? איך הוא פועל? והאם ניתן להתקין אותו בכל מקרר? כל התשובות נמצאות לפניכם.

מקרר עם התקן שבת – שמירת שבת בעולם מודרני

שמירת שבת היא עולם הלכתי שלם, מסועף ומגוון, המורכב מכמות גדולה של איסורים וחובות, והלכות הנגזרות מהם. שמירת שבת בעולם המודרני נעשתה אף מאתגרת ומורכבת יותר, בעקבות השימוש היומיומי שלנו במוצרי אלקטרוניקה וחשמל, שהפך להיות בלתי נפרד עד שאנחנו לא יכולים לתפקד בלי המוצרים הללו למשך יום השבת שלנו. על רקע זה, ועל מנת לאפשר שמירת הלכה ללא פשרות, לצד חיים נוחים המותאמים לעולם המודרני, פותחו המצאות רבות. אחת מהמוכרות והשימושיות שבהן, הוא התקן שבת.

אז מה זה בעצם התקן שבת?

התקן שבת הינו התקן המתחבר למקררים, ומאפשר להם לכבות את כל הפעולות האלקטרוניות האסורות הנעשות בהן, לאורך השבת. כך, למשל, התקן השבת מכבה את האור, אשר במקררים רבים נדלק באופן אוטומטי בעת פתיחת המקרר ונכבה בעת סגירתו, מה שכמובן אסור בשבת ולכן מונע מאנשים שומרי הלכה לפתוח את המקרר בלעדיו. התקן שבתגם מונע פעילות של תרמוסטט, שעלולה לאסור גם היא את פתיחת המקרר מאחר שכתוצאה מפתיחתו נכנס אוויר חם למקרר, שעלול לגרום לתרמוסטט להגיע לסף שלו ולהפעיל את הקירור באותו רגע, פעולה שגם היא אסורה בשבת. אלו הן רק דוגמאות לחלק מן הפעולות שהתקן שבת מונע או מכבה באופן זמני במקררים, וכך מאפשר לשימוש בהם להיות מותר בשבת עבור היהודי שומר המצוות. ישנם עוד חיישנים רבים במקררים המודרניים, אשר עלולים להפוך את השימוש בהם לאסור בשבת, גם בלי שאתם יודעים על כך. כלומר, גם אם אתם דואגים לכבות את האור באופן ידני לפני כניסת שבת, עדיין יכול להיות שפתיחת המקרר תגרום לכם לבצע מלאכות אסורות אחרות, המתרחשות בעת פתיחת הדלת. לכן, התקן שבת מאפשר יתרון עצום על פני דרך התמודדות אחרת.
התקן שבת איכותי מאפשר למנוע את כל הפעולות האלקטרוניות הבעייתיות הללו, תוך שמירה על מיטביות התפקוד של המקרר. כך, ניתן  ליהנות מתפקוד איכותי של המקרר, כמו בכל שאר ימות השבוע, בלי לדאוג לגבי חילול של אחת ממלאכות השבת.

איך ניתן להתקין התקן שבת במקרר שלי?

חברתנו עוסקת בפיתוח והתקנה של התקני שבת על גבי מקררים. ההתקנה נעשית בקלות ובמהירות, והיא יכולה להתאים למגוון רחב מאוד של דגמי מקרר שונים. ההתקן שפיתחנו נקרא ‘התקן שבת לדורות’ אשר מיוצר ומותקן בפיקוח ועדת הכשרות "שמור לקדשו" שהוקמה על ידי בתי הדין של מרנן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, והגר"נ קרליץ זצוק"ל.

התקן שבת למקרר
האינטרקציה עם הציבור הרחב נוצרה בעשר השנים האחרונות, בעקבות אחד ממוצריה פורץ הדרך: "התקן שבת לדורות".
"התקן שבת לדורות" פותח בשיתוף פעולה עם רבני הציבור החרדי בישראל ורובם ככולם של יבואני המקררים בארץ
הנותן פתרון אוטומטי מהודר לשימוש בשבת כולל ניתוק חיישני הטמפרטורה במקרר וניהול אוטונומי של הקירור בשבת
ללא השפעת המשתמש וזאת לכל הדעות המחמירות ביותר בציבור.

המוצרים שלנו המיועדים לציבור הכללי:

התקן שבת לדורות המיועד למקררים ולמקפיאים מעל ל-2500 דגמים של מאות מותגים ויצרים שונים.

שעון שבת אוטומטי הכולל לוח שבתות וחגי ישראל לחמישים שנה , מתוכנת לכל אזור בעולם לחישוב זריחה ושקיעה , יכול למתג ולהפעיל אינספור מערכות באופן אוטומטי , כיבוי או הדלקה , ונשלט באמצעות מחשב מרוחק או על ידי כל סוג טלפון סלולרי גם הפשוטים ביותר ללא אפליקציה.