גלביט סמליל כחול

מקרר עם פיקוד שבת – מה זה ואיך זה עובד?

מקרר עם פיקוד שבת

מה זה מקרר עם פיקוד שבת? במאמר זה נסביר את משמעותו ונדגיש כיצד תכונותיו הייחודיות נותנות מענה לשמירת השבת כהלכה.

מקרר עם פיקוד שבת – הצורך של שומרי השבת

השבת, יום המנוחה שלנו, הוא היום הקדוש עבורנו. השבת נכנסת עם השקיעה ביום שישי ומסתיים עם רדת החשיכה ביום השבת. במהלך פרק זמן זה כפי שאתם יודעים, יש להימנע מכל צורה של עבודה, לרבות בישול, נהיגה ושימוש במכשירים אלקטרוניים כאלה ואחרים. מטרת השבת היא להקדיש זמן לתפילה ומשפחתיות, לחגוג את סיום השבוע ותחילתו של חדש.

עם זאת, החיים בעולם מודרני מציבים אתגרים רבים. עם הנוחות של הטכנולוגיה והמכשירים כיום, ישנם פיתוחים חדשים וחכמים אשר מעניקים פתרונות למגוון רחב של עולמות. כאן נכנס הרעיון של מקרר עם פיקוד שבת.

מהו מקרר עם פיקוד שבת?

מקרר עם פיקוד שבת הוא מקרר שעליו מותקן התקן שבת לדורות מיוחד העונה על הצרכים הייחודיים של שימוש במקרר במהלך השבת. באמצעות התקן זה ניתן להשתמש במקרר מבלי לעבור על הלכות שבת.

כידוע, במהלך השבת יש להימנע מלהדליק או לכבות מכשירים חשמליים, כגון אורות או תנורים. למקרר עם פיקוד שבת יש הגדרה מיוחדת של מצב שבת המנטרלת את כל התכונות שאינן מותרות בשבת. המקרר עדיין יכול לשמש לאחסון מזון ומשקאות, אך ניתן לפתוח ולסגור אותו רק כשצריך, ולא מטעמי נוחות.

בנוסף, למקרר עם פיקוד שבת עשויות להיות תכונות נוספות שהופכות אותו לנוח יותר לשימוש במהלך השבת. לדוגמא, כמו מעלית שבת, המאפשר למעלית לעצור אוטומטית בכל קומה במהלך השבת, ומבטל את הצורך בלחיצת כפתורים.

“לפתוח, או לא לפתוח?”: האתגרים של מקרר רגיל בשבת

עבור שומרי מצוות, השימוש במקרר רגיל בשבת יכול להוות כמה אתגרים. אחד האתגרים המרכזיים הוא נושא הפתיחה והסגירה של דלת המקרר אשר מדליק את האור במקרר. משמעות הדבר היא ששומרי השבת אינם יכולים פשוט לפתוח את דלת המקרר כדי לחטוף חטיף או משקה במהלך השבת.

במקום זאת, עליהם לתכנן מראש ולהוציא את כל החפצים הדרושים לפני כניסת השבת. זה יכול להיות לא נוח, במיוחד אם מגיעים אורחים לא צפויים או אם מישהו שוכח להוציא פריט מסויים לפני השבת. מעבר לכך, אם יש במקרר צפצופי דלת, יכול להיות קשה לנטרל את הצפצוף מבלי לעבור על הלכות שבת.

מסקנה: שילוב של טכנולוגיה ומסורת

לסיכום, השימוש במקרר עם פיקוד שבת הוא דוגמה מצוינת לשילוב בין טכנולוגיה למסורת. הוא מאפשר לשומרי השבת לשמור על ההלכה והמסורת מבלי לוותר מצד שני על הנוחות המודרנית. עם הגדרת מצב השבת, ניתן לגשת למקרר במהלך השבת מבלי חלילה לחלל אותה.

יתרה מכך, באמצעות חברת ‘גלביט‘ אשר פיתחה התקן שבת למקרר מתוך מחשבה על הצורך של שימוש במקרר במהלך השבת. מקרר עם פיקוד שבת הוא רק דוגמה אחת לאופן שבו ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לשמור על מצוות.

בעולם של היום, חשוב למצוא דרכים לאזן את ההתקדמות הטכנולוגית שלנו עם המסורת וההלכה התרבותית שלנו. מקרר עם פיקוד שבת הוא דוגמה נפלאה לאופן שבו ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לתמוך בשמירת ההלכה במקום לחלל אותה. זוהי תזכורת לכך שאנו יכולים להשתמש ביצירתיות ובחדשנות שלנו כדי למצוא פתרונות שהם מעשיים ומכבדים את המצוות שלנו.

לסיכום, מקררים עם פיקוד שבת מהווים עדות למיזוג טכנולוגיה ומצוות, המספקים מענה נוח לשומרי השבת לשמור על הלכות השבת.

מקרר עם פיקוד שבת
התקן שבת למקרר
האינטרקציה עם הציבור הרחב נוצרה בעשר השנים האחרונות, בעקבות אחד ממוצריה פורץ הדרך: “התקן שבת לדורות“.
“התקן שבת לדורות” פותח בשיתוף פעולה עם רבני הציבור החרדי בישראל ורובם ככולם של יבואני המקררים בארץ
הנותן פתרון אוטומטי מהודר לשימוש בשבת כולל ניתוק חיישני הטמפרטורה במקרר וניהול אוטונומי של הקירור בשבת
ללא השפעת המשתמש וזאת לכל הדעות המחמירות ביותר בציבור.

המוצרים שלנו המיועדים לציבור הכללי:

התקן שבת לדורות המיועד למקררים ולמקפיאים מעל ל-2500 דגמים של מאות מותגים ויצרים שונים.

שעון שבת אוטומטי הכולל לוח שבתות וחגי ישראל לחמישים שנה , מתוכנת לכל אזור בעולם לחישוב זריחה ושקיעה , יכול למתג ולהפעיל אינספור מערכות באופן אוטומטי , כיבוי או הדלקה , ונשלט באמצעות מחשב מרוחק או על ידי כל סוג טלפון סלולרי גם הפשוטים ביותר ללא אפליקציה.