גלביט סמליל כחול

מקרר פיקוד שבת

מקרר פיקוד שבת

חברת גלביט פיתחה פתרון הלכתי וכשר למהדרין התקן פשוט, שיהפוך את המקרר שלכם אל מקרר פיקוד שבת.

מקרר פיקוד שבת

כל שומר מצוות מכיר את הרגע שבו נכנסת שבת, כל המכשירים הטכנולוגיים נכבים ונכנסים למגירה, ומתחילות 25 שעות נטולות מלאכה, ומרובות במנוחה. ואולם, הטכנולוגיה בעולם מתקדמת ומתפתחת בקצב שיא, ועם כל חידוש טכנולוגי, מגיעות גם שאלות הלכתיות רבות.

השאלות ההלכתיות מתעוררות לגבי נושאים רבים, כמו אופן השימוש במכשיר הטכנולוגי בזמן שבת או חג, כאשר מלאכה הינה אסורה, ולעיתים מגיעים גם פתרונות יצירתיים המתיישבים עם רוח ההלכה והופכים את השימוש במכשיר או בפונקציה הטכנולוגית לאפשרי גם במהלך שבת או חג ויום טוב.

עם זאת, ישנם מכשירים טכנולוגיים רבים שאין שום בעיה או מניעה לכבות אותם במהלך השבת או החג.

אף על פי כן, ישנם מכשירים טכנולוגיים מסוימים שנכנסו בצורה כל כך מהותית לחיינו, עד שאי אפשר לדמיין את החיים המודרניים בלעדיהם, אפילו אם מדובר רק ב- 25 שעות תמימות. אחד המכשירים הללו הוא כמובן – המקרר.

בכל בית מודרני כיום ישנו מקרר, לעיתים אפילו יותר מאחד. במקרר מאוחסנים כל מוצרי המזון שדורשים קירור, ואין אפשרות להשבית את המקרר כולו למשך יממה – שכן המוצרים יתקלקלו ויהיה בכך נזק רב.

ואולם, הבעיה עם שימוש במקרר בצורה רגילה במהלך שבתות או חגים, היא שבפתיחת דלת המקרר, ישנן כמה פעולות המתרחשות, והן נחשבות למלאכה של ממש, ואסורות במהלך שבתות או חגים – למשל, מנגנון פתיחת האור במקרר, או מנגנונים נוספים הגורמים לרצף פעולות בתפקוד המקרר.

 

התקן השבת למקרר של חברת גלביט

חברת גלביט פיתחה פתרון הלכתי וכשר למהדרין – התקן פשוט, שיהפוך את המקרר שלכם אל מקרר פיקוד שבת. עבור כל אדם שומר שבת, מסורתי דתי או חרדי, ההתקן יסיר ממנו דאגה אחת מההכנות הרבות לקראת כל שבת או יום טוב.

ההתקן קיבל אישורי כשרות של הרבנים ופוסקי ההלכה המחמירים והמקפידים ביותר, ומדובר בפתרון הלכתי לכתחילה, ולא בדיעבד, מה שאומר שגם עבור אנשים מחמירים יותר – ההתקן מתאים ומאפשר להם ליהנות בשבת עם מקרר פיקוד שבת.

 

הייחודיות של ההתקן

התקן שבת למקרר של חברת גלביט הוא בעל ייחודיות על פני התקני שבת אחרים. הייחודיות המרכזית שבהתקן היא שאין צורך להפעיל אותו בצורה ידנית, לפני כל כניסה של שבת או יום טוב. בתוך ההתקן שמור לוח שנה של כל השבתות, החגים והמועדים שיתקיימו במשך 40 השנים הבאות.

המשמעות היא שכאשר שבת נכנסת, המנגנון של ההתקן יזהה זאת בצורה אוטומטית, ויעביר את המקרר למצב פיקוד שבת. הייחודיות בכך היא שאין צורך לדאוג להעביר את המקרר למצב שבת בכל פעם, מה שפותח פתח לטעויות ולשכחה. התקן השבת של חברת גלביט חוסך את המטלה הזו של העברת המקרר למצב שבת, וחוסך זמן ואנרגיות שיוכלו להיות מופנים למטלות השבת האחרות.

התקן השבת של חברת גלביט יוצר מקרר פיקוד שבת, מבלי לפגוע בפעולת המקרר או ברכיבים שלו, הן לטווח הארוך והן לטווח הקצר. לפעמים, ישנם התקנים שפוגעים במערכות המובנות של המקרר או ברכיבים שבו, אך ההתקן של חברת גלביט נוסה ונבדק בצורה יסודית, והוא אינו מזיק לפעילות המקרר התקינה והרציפה במהלך כל ימות החול.

התקן שבת למקרר
האינטרקציה עם הציבור הרחב נוצרה בעשר השנים האחרונות, בעקבות אחד ממוצריה פורץ הדרך: "התקן שבת לדורות".
"התקן שבת לדורות" פותח בשיתוף פעולה עם רבני הציבור החרדי בישראל ורובם ככולם של יבואני המקררים בארץ
הנותן פתרון אוטומטי מהודר לשימוש בשבת כולל ניתוק חיישני הטמפרטורה במקרר וניהול אוטונומי של הקירור בשבת
ללא השפעת המשתמש וזאת לכל הדעות המחמירות ביותר בציבור.

המוצרים שלנו המיועדים לציבור הכללי:

התקן שבת לדורות המיועד למקררים ולמקפיאים מעל ל-2500 דגמים של מאות מותגים ויצרים שונים.

שעון שבת אוטומטי הכולל לוח שבתות וחגי ישראל לחמישים שנה , מתוכנת לכל אזור בעולם לחישוב זריחה ושקיעה , יכול למתג ולהפעיל אינספור מערכות באופן אוטומטי , כיבוי או הדלקה , ונשלט באמצעות מחשב מרוחק או על ידי כל סוג טלפון סלולרי גם הפשוטים ביותר ללא אפליקציה.