גלביט סמליל כחול

מקרר שבת

מקרר שבת

מה זה מקרר שבת? איך התקן שבת לדורות קשור לכך? לפניכם מאמר המסביר אודות מקררים אלו ואיך הפיתוח של חברת “גלביט” מונע לחלוטין כל חשש לחילול השבת.

מקרר שבת – איך הוא פועל?

פתיחת המקרר במהלך השבת עשויה לכלול פעולות מסוימות הגובלות בחילול שבת מדאורייתא. עובדה זו הובילה לכך שכיום מקררים רבים כוללים פונקציית “פיקוד שבת”, המשפיעה על מספר מישורים, ומונעת חילול שבת. קיימות מספר רמות של מקררים, הפועלות על פי השיטות ההלכתיות השונות. “התקן שבת לדורות”, אשר פותח על ידי חברת גלביט, הינו התקן טכנולוגי ייחודי ברמת מהדרין, המונע לחלוטין כל חשש לחילול שבת.

במצב שגרתי, מנועי המקרר פועלים באמצעות תרמוסטט, האחראי על כך שטמפ’ המקרר תהיה יציבה וקבועה. בנוסף, במקררים מותקנים חיישנים נוספים, דוגמת חיישן דלת המפעיל את תאורת המקרר ואת המאוורר הפנימי לפיזור הקור. חיישנים אלה מופעלים בצורה ישירה על ידי האדם הפותח את הדלת, וממילא השימוש במקרר במצב זה אסור בשבת. לפיכך, עלה הצורך בפיתוח מערכת אשר תתאים את פעילות המקרר ליום השבת, ותאפשר לאדם המאמין להשתמש במקרר ללא חילול שבת. רוב המערכות של מקררים אלו מסתפקות בהשבתת פעולת חיישן הדלת, ומסתמכות על כך שפעילות התרמוסטט נחשבת לעקיפה דיה. התקן שבת למקרר של חברת גלביט נועד לתת מענה לבעיה זו באופן מעמיק ואיכותי, והוא מבטל לחלוטין כל חשש לחילול שבת.

 

התקן שבת לדורות – מגיעים אליך

חברת גלביט פיתחה התקן שבת מיוחד, המותקן על מערכת המקרר הקיימת, ומונעת מכל חיישני המקרר להגיב בשבת. המערכת הינה אוטומטית לחלוטין, והיא מותאמת לשבתות וחגים עתידיים על פי לוח השנה העברי ל-40 שנים לפחות. התקן שבת לדורות פותח על ידי מהנדסים וטכנאים מקצועיים ומנוסים, ובהליך הפיתוח הושם דגש מיוחד על כך שהמערכת לא תפגע במערכות הקירור של המקרר. ההתקן מבטל למעשה את כל פעילות החיישנים בשבת, מבלי לפגוע בעוצמת הקירור של המקרר, כך שהמשתמשים יוצאים ידי חובת כל השיטות.

 

כשהלכה וטכנולוגיה נפגשים

צוות הפיתוח של התקן שבת לדורות מורכב ממיטב המהנדסים והטכנאים, הפועלים בשיתוף פעולה הדוק יחד עם רבנים ואנשי הלכה מובילים. שילוב ייחודי זה מבטיח שהמערכת תמנע לחלוטין כל חשש לחילול שבת, והחברה פועלת תחת ההשגחה של “שמור לקודשו” – וועד הכשרות של הר’ וואזנר זצוק”ל והר’ קרליץ זצוק”ל. התקנת המערכת במקרר נעשית תוך מתן אחריות מלאה, ומעל לשבעים אלף משפחות בישראל נהנות משירותי ההתקן כיום. המעבר ממצב יום חול למצב שבת נעשית בצורה אוטומטית לחלוטין, והיא ניתנת להתאמה גם עבור תושבי חו”ל החוגגים יו”ט שני של גלויות.

התקן שבת למקרר
האינטרקציה עם הציבור הרחב נוצרה בעשר השנים האחרונות, בעקבות אחד ממוצריה פורץ הדרך: “התקן שבת לדורות“.
“התקן שבת לדורות” פותח בשיתוף פעולה עם רבני הציבור החרדי בישראל ורובם ככולם של יבואני המקררים בארץ
הנותן פתרון אוטומטי מהודר לשימוש בשבת כולל ניתוק חיישני הטמפרטורה במקרר וניהול אוטונומי של הקירור בשבת
ללא השפעת המשתמש וזאת לכל הדעות המחמירות ביותר בציבור.

המוצרים שלנו המיועדים לציבור הכללי:

התקן שבת לדורות המיועד למקררים ולמקפיאים מעל ל-2500 דגמים של מאות מותגים ויצרים שונים.

שעון שבת אוטומטי הכולל לוח שבתות וחגי ישראל לחמישים שנה , מתוכנת לכל אזור בעולם לחישוב זריחה ושקיעה , יכול למתג ולהפעיל אינספור מערכות באופן אוטומטי , כיבוי או הדלקה , ונשלט באמצעות מחשב מרוחק או על ידי כל סוג טלפון סלולרי גם הפשוטים ביותר ללא אפליקציה.